Поиск

Кілька способів зменшити тиск трактора на грунт

КІЛЬКА СПОСОБІВ ЗМЕНШИТИ ТИСК ТРАКТОРА НА ГРУНТ

Навіть самий сумлінну господар хоч раз в п'ятирічку стикався з такою проблемою, як переуплотнение грунту під посівами і пасовищами. Це відбувається внаслідок перевипасу великої рогатої худоби, недостатньою культивації, але особливо - через використання важкої сільгосптехніки.

І тут немає різниці, на чому ви ведете господарство - на тракторі, мототракторі або мотоблок. Ущільнення подплужних шарів може статися і на кількох сотках. Тоді-то і виникає необхідність знизити механічне навантаження на грунт.

ДЕ І НАВІЩО ЩЕ ЦЕ ПОТРІБНО?

Для делікатної обробки ґрунтів, схильних до вітрової та водної ерозії;

Для рівномірного пересування по землі вологістю більше 20%;

На торфовищах, супісках і всіх типах ґрунту, що не підлягають глибокої оранки; Щоб збільшити тягу агрегату при зниженні швидкості руху.

Трактор

ЩО ПІДКАЗУЄ ДОСВІД?

Серед основних способів зниження питомої тиску на верхній шар, аграрії називають такі:

Зменшити тиск повітря в самих шинах.

Важливо перевіряти цей показник до і під час роботи в полі.

Загальні рекомендації: збільшуємо швидкість - збільшуємо тиск в шинах, знижуємо обороти - зменшуємо показник. При русі по твердому покриттю шини повинні бути максимально пружними, в м'якому грунті - більш податливими.

Поставити здвоєні колеса.

Тут арифметика проста: чим більше площа зіткнення з землею, тим краще зчеплення і менше навантаження. Але, майте на увазі: додаткові колеса краще встановлювати тільки на передній або задній осі. Так ви досягнете оптимальної развесовки.

Використовувати ширшу гуму.

Замінити колісну базу гусеничної.

Трактор

Мабуть, цей спосіб - самий кардинальний. Гусениці дійсно перевершують колеса по прохідності на складних ділянках, крутих підйомах і спусках, створюють більш рівномірне навантаження. Однак у такого ходу є серйозні мінуси: велика витрата палива і дуже маленька швидкість. Якщо вам все одно сподобався цей метод, ви можете додатково придбати знімні гусеничні проставки.

Вибір за вами
Необхідно розуміти, що саме по собі ущільнення грунту не завжди має негативні наслідки. Дуже часто на полях використовується техніка, наприклад, для прикочування посівів, а також для забезпечення більш глибокого і щільного залягання насіння в землю. До того ж існує цілий ряд факторів, які і без антропогенного впливу забезпечують ущільнення землі: структура грунту, вологість і т. п.

Якщо ж ущільнення все-таки відбулося, то необхідно простежити за всіма процесами, починаючи від передпосівного обробітку і закінчуючи збором врожаю, а також визначити той агрегат, який має більший вплив, щоб у майбутньому мати можливість знайти альтернативну заміну без зниження якості обробітку (проходу).

Звичайно, питання переваги гусеничного трактора перед колісним і навпаки досить розмитий. Ідеальною техніки, в принципі, не існує. Читай тут, є техніка, яка краще підходить для конкретних умов. А тому вибір залишається за господарем.