Поиск

Що потрібно знати про особисту картку водія?

Про такий автомобільній прилад, як тахограф, мабуть, чули усі. Це засіб фіксування швидкісних показників транспортного засобу, який крім того здатен контролювати динаміку використання робочого часу за кермом з боку водія. Але як саме тахограф має ідентифікувати кожного окремого користувача? Адже авто не є іменним. Транспортним засобом можуть користуватися 2-3 водії на протязі певного часу. Саме для ідентифікації користувача тахографа і використовується особиста картка водія.

Особиста картка водія

Картку водія можна порівняти із ключем, який дає право користуватися приладом, а також дозволяє визначати особисті показники водія в розрізі відпрацьованого ним робочого часу за певний період. На сторінці https://www.taho.com.ua/chip-card.html сайту компанії Світахо є можливість переглянути всі умови отримання цифрової картки водія та дізнатися актуальну ціну на подібний криптографічний засіб. А в даному матеріалі мі надамо додаткову інформацію щодо персональних карток, якою слід володіти кожному водієві.

Інструкція використання

Особиста картка водія

Використання особистої картки водія не є складним завданням. Але знати, як саме це відбувається, вкрай важливо. Послідовність наступна:

  • на початку робочого дня вставляємо картку в слот тахографа, що під дисплеєм;
  • картка вставляється чипом догори;
  • інформація на дисплеї засвідчить про вдалу ідентифікацію картки;
  • іноді тахограф дає запит щодо координат початку і кінця маршруту – вводимо координати;
  • в кінці робочого дня виймаємо картку, натиснув на кнопку із маркуванням трикутнику під дисплеєм.

Різновиди карток

В Україні цифрові картки для водіїв зустрічаються 2-х типів. Перш за все, це картка вітчизняного зразка, яка призначена для використання на внутрішніх теренах країни. Або цифрова картка водія зразка європейського, що дозволяє ії використання при міжнародних автомобільних перевезеннях. Слід зазначити, що обидва різновиди є несумісними між собою.

Особиста картка водія

Особиста відповідальність

Персональна картка водія є його особистою власністю. Звідси важливо розуміти, що використання будь-якого криптографічного засобу несе виключну ідентифікуючу функцію. Це означає, що не можна позичати свою картку іншому водієві. Ні в якому разі, оскільки під час використання картки вся відповідальність лягає на плечі її власника.

Де замовити?

Всі особисті картки водія проходять реєстрацію в ДП «ДержавтотрансНДІпроект», яке виконує функції державного органу стандартизації. На сайті даної установи є перелік підприємств, що мають право супроводжувати процес замовлення. Зокрема, компанія Світахо є одним з авторизованих сервісних центрів даної програми.